Baby Face

Baby Face Beauty Nedir?

Baby face işlemi cilt yenileme alanlarında kullanımı sağlanan ve üstün başarı gösteren bir uygulamadır. Lazer ışınları ile deride ortalama 100 mikron çaplarında mikro-kanallar açılır. Daha sonrasında ise ferdin sorununa uygun olarak C vitamini, retinol, resveratrol, tranexamicacid şeklinde kök hücreleri bulunduran nano partiküller cilde yedirilir.

Böylelikle, lazer etkisi aynı zamanda ürünlerdeki antioksidanlar, parlatıcı ve aydınlatıcı tesir sağlar. Bu işlemin diğer lazerlerden birçok farkı vardır. Öncelikle tedavi süresinin kısa sürmesi çok iyi bir özelliktir. 7-10 dakikada işlem tamamlanır. Ağrı ve acı olmayan bir işlemdir. Bu nedenle anestezi ihtiyacı olmaz. Kısa bir kızarıklık olması nedeniyle kişiler günlük yaşantılarına derhal dönebilir.

Baby Face Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler, uygulamayı meydana getirecek doktor tarafından konsülte edilerek daha sonrasında lazer modu ile cilde mikro kanallar açılır. Bu esnada cildin sorunu ne ise seçilen uygun farmesötik ürün hazırlanarak işlem yapılır. Baby face uygulaması 4-5 dakikalık lazer uygulamalarının sonucunda doktorlar tarafından tercih edilen ürün cilde sürülür.

 

Sürülme işlemi yedirilerek sağlanmalıdır. Cildi ürün emdikten sonrasında bariyerli olarak bazı kremler sürülür. Seanslar bu şekilde gerçekleştirilir. Kullanım alanları ise kir tedavileri, melasma, cilt yenileme, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltma veya önleme, antioksidan cilt bakımları, cilt tonu düzenleme, genişlemiş gözenek tedavileri gibi birçok alanda kullanılır.

Baby Face Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Cilt bakım işlemini yaptıran kişilere oldukça fazla avantajlar sunar. Öncelikle, klasik cilt bakımı, gözenek ve cilt sıkılaştırma, cildin beyazlatılması, parlatılması, kırışıklıkların giderilmesi, melasma, pigment azaltılması, skar azaltma, boyun ve dekolte alanlarının bakımı, boyun gençleştirme şeklinde yararları vardır. Baby face tedavisi faydası oldukça fazladır.

Uygulanacak olan yerlere harika neticeler verir. Bakım işlemi çoğu zaman iki aşamada gerçekleştirilir. 4 ve 6 dakikalık lazer işlemi ardından ikinci bölümde cildin ihtiyacına göre lazer desteği ile oluşturulan delikler cilt altına yedirilir. Sonrasında ise ortalama 10 dakika maske uygulaması sağlanır. Daha sonra ise cildin ve uygulama yapılan yerin parlaklığı dikkat çeker.

Baby Face Kimlere Uygulanır?

Bu işlem, thulium lazer olarak da bilinir. İleri düzeyde bir cilt bakım ve onarım işlemi olarak ifade edilebilir. Cilt ihtiyaçlarına göre uygun maddeleri karşılayan bir işlemdir. Baby face işlemi, klasik olarak cilt bakım işlemlerinden istenilen yanıt alınamadığında herkes için kullanımı sağlanabilir. Bunun yanı sıra geleneksel lazer tedavileri ile cildi gençleştiren etkiye sahiptir.

Bekleme süresi olmadan çabuk sonuç verir. Kısa zamanda daha parlak ve harika bir cilt tonuna kavuşmak için mükemmel bir yöntemdir. Beklemeden önce cilt dokularını iyileştirmek isteyen kişiler için de tercih edilebilir. Cilt deformeleri ve hasarlarını gideren ve yenilerin de oluşumunu engelleyebilen uzun soluklu bir cilt bakımı işlemi arayanlar için de uygundur.

bordur resim (1)

Baby Face Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lazer işlemler arasında yer edinen ve cilt gençleştirme ve yenileme için mükemmel bir işlemdir. Hiç bekleme gerektirmeden cilt altına verilen mikro ışınlar ve uygun oranda enerji sayesinde ciltteki problemleri harika bir şekilde iyileştirir. Seans süreleri ise iyi bir sonuç alabilmek için 5 seans uygulaması önerilen orandır. Periyot sayısına göre Baby face fiyatları da değişkenlik gösterir.

Örneğin, 5 seans tamamlandıktan sonrasında sonuç elde edilse de cilt yapısına göre ekleme sağlanabilir. Her cildin ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle, en doğru kararı uygulamayı icra eden tabip verir. Uzmanın yönlendirmeleri doğrultusunda hareket edilebilir.

Baby Face Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakım yöntemi içinde yer edinen bu uygulamayı yapanlar ve yapmayı düşünenler, birçok noktaya dikkat etmelidirler. Uygulamadan önce veya hemen sonra kişilerin özel prosedürlere uyması gerekir. İşlemin arkasından hafifçe bir kızarıklık haricinde herhangi bir yan tesir yoktur.

Baby face işlemi  yaptırmış olan kişilerde özel bir vaziyet beklemez. Baby face tedavisi üst deri ile alt deri içinde bulunan tabakaya etki eden bir işlemdir. İşlem yapıldığı yerlerde küçük kabuklanmalar olsa da kayda değer bir durum değildir. Kabuklar koparılmamalıdır, yaklaşık olarak 10 günlük bir süreçte kabuklar kendiliğinden düşerek cilt kendini yeni bir yüzeyde gösterecektir.