Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu işlemi,  burun ameliyatından çekinen ve  ameliyat olmak istemeyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır. Kısa sürede hızlı bir sonuç elde edebilmek için özellikle burun dolgusu şekilleri çok sık tercih edilir. Yöntem 10 dakikada gerçekleşir ve yeni bir görünüme hızlı şekilde cevap veren bir işlemdir. Kesi yahut ameliyat olmadan yalnızca yüzeysel uyuşturucular kullanılarak bu yöntem yerine getirilir.

Herhangi bir kan ve ağrı bulunmamaktadır. Hyaluronik asit çeşitleri ile yapılan işlem tüm dünyada gönül rahatlığı ile kullanılır. Bu dolgu işlemi, burnun yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Tek kişilik kullanım için üretilen malzemeler ile dolgu işlemi yapılır. Hastanın steril bir halde dolgu işlemi yerine getirilir.

Best nose job in turkey esteticium

Burun Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Burna uygulanan dolgu yöntemi, ameliyathanelere ihtiyaç olmadan genel anestezi işlemi yapılmadan, yalnızca yüzeysel uyuşturucular kullanılarak yapılır. 10-15 dakika içinde dolgu işlemi tamamlanmış olur. Burun dolgusu uygulaması bir şırınga desteğiyle düzeltilecek olan burundaki alana enjekte edilir. İhtiyaç halinde ise 3 ya da 4 dakika kadar buz tamponu yapılabilmektedir.

Bu dolgu işlemi, bir tek burun kaldırma, burun ucu doldurma için değil, asimetri problemi olan yerlerdeki çöküntüleri de düzenlemek için uygulanır. İşlemin uygulandığı alana hacim kazandırdığı ve ameliyat işlemi olmadan burun küçültmenin mümkün olmadığı da söylenebilir. Kısaca söylemek gerekir ki bıçak altına yatmak istemeyen kişiler için uygun burunlara yapılan işlemlerdir.

Burun Dolgusu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu işlemi yaptıracak olan kişiler, burunlarının yüzlerine uygun olması için yaptırdıkları söylenebilir. Yüze uyumlu ve orantılı olmasını amaçlayan uygulamanın insan vücudunda cilt dokusu, kaslar, eklemler, kıkırdak şeklinde yerlerin doğal şekilde polisakkarit olan hyaluronik asit bazlı dolgu malzemeleri ile yapılır. Bu işlem geri dönüşümlü şekilde uygulanan özelliktedir. Burun dolgusu tedavisi işleminde birçok avantaj bulunmaktadır. İşlem yapıldıktan sonra herhangi bir mesele ortaya çıkarsa dolgu eritilerek burun eski haline gelebilir. Bu en büyük faydaları arasındadır. Ek olarak kişiler, 20 dakika benzer biçimde kısa sürede yeni bir buruna sahip olurlar. Yeni ve yüzle orantılı bir buruna sahip olunacağı için toplumsal ilişkileri de pozitif etkileyen bir işlemdir.

Burun Dolgusu Kimlere Uygulanmalıdır?

Kozmetik amaçların yanı sıra farklı sebeplerden dolayı da burun dolguları yaptırılır. Burun yapısında asimetrik sorunu olanlar, yapısal eğikliklere sahip olanlar ve bu eğikliklerin azaltılıp doldurulması, burun kontürünün daha yumuşak bir hale getirilmesi, burun kemerindeki ya da sırtındaki çöküntünün düzeltilmesi için dolgu işlemi yapılmaktadır. Burun dolgusu burun kemeri yükseltme ve ameliyat sonrasında hafif asimetrik sorunları olan hastalara da uygulanır. Yani estetik amaçların yanı sıra farklı nedenler ile oluşan deformeler ve çevresel faktörler sonucunda bu uygulama gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. İşlem hızlı ve pratik olması ile dikkat çeker.

nose filling in turkey esteticium

Burun Dolgusu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Burun için meydana getirilen dolgu işlemi, farklı amaçlar ile yerine getirilir. Bazen kozmetik ve estetik amaçlı olsa da kimi zaman da çeşitli nedenler ile oluşan çöküntülerin giderilmesi için yapılmaktadır. Yapılan işlem, seans aralıkları, burnun yapısına göre değişkenlik gösterir. Burun dolgusu fiyatları da buna bağlı şekilde değişkenlik gösterebileceği gibi yaptırılacak olan yerin verdiği fiyatta önemlidir.

Dolgu işleminin arkasından meydana getirilen kontrol ve rötuşlar bulunmaktadır. Belirli aralıklar ile uzman doktorun belirlediği sürede kontrole gidilmelidir. Lüzumlu görülürse, dolgu işlemi tekrarlanır. Burnun durumu göz önüne alınarak işlemler gerçekleştirilir. Çünkü işlem sıklığının çok fazla olmasını gerektiren burunlar vardır. Aynı şekilde ufak dokunuşlar isteyecek özellikte burun şekilleri de vardır.

Burun Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Genel anestezi işlemine gerek olmadan yapılan burun dolgusunun sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları bulunmaktadır. Öncelikle uygulama sonrasında önerilen kremler, ödem ve şişliğe karşı muhakkak kullanılmalıdır. Bazı kremler ağrı kesici niteliği taşır. Burun dolgusu sonrası riskli olabilecek sportif hareketlerden minimum 2-3 gün uzak durulmalıdır.

Bunun yanı sıra yatış pozisyonları da önemlidir. İşlem yaz aylarında yapıldıysa içinde klor bulunan havuzlara girilmemesi gerekir. Aynı şekilde denize de girmek bu işlemi yapmış olduranlar için önerilmemektedir. Burunda meydana getirilen dolgu işleminin ardından bu hususlara dikkat edildiğinde elde edilmiş sonuç fazlaca iyi olacaktır. Dolgu ise kalıcı ve burnun yapısı istenilen görüntüyü verecektir.