Dermapen

Dermapen

Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir. Geçmişi antik Çin tarihine kadar uzanan ve Çin prenseslerine uygulanan mikro iğne sisteminin modern tıp ile birleştirilmiş halidir. Dermapen uygulaması özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde kullanılmaktadır.

Dermapen uygulamasının ardından ciltte kızarıklığın görülmesi oldukça normaldir. İşlemden, yaklaşık 2 saat sonra bu kızarıklar etkisini yitirmeye başlayacaktır. Uygulamayı yaptıran kişilerin günlük yaşamını etkilememektedir.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Dermapen uygulaması dermapen adındaki özel bir cihaz yardımıyla uygulanmaktadır. Bu cihazın ucunda 12 adet iğne ve bu iğnelerin hareketini sağlamak amacıyla motor bulunur. Ciltte kusurlu olarak görülen bölgeye bu iğne uçları kontrollü bir şekilde batırılır. Bu sayede iğne uçları, gözeneklerin açılmasını sağlar.

Dermapen, uygulama esnasında dik bir açıyla tutulur ve kalemin içinde bulunan motor sayesinde iğneler ciltte ileri geri hareket etmeye başlar. Bu işlem uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Dermapenin Avantajları

Dermapen cilt yüzeyindeki gözenekleri açarak ve bu kanalcıklara titreşimler göndererek cildin onarılmasını sağlamaktadır. Ayrıca ciltte kollajen ve elastin oluşumuna neden olacak büyüme faktörlerini uyarır.