Gamze Estetiği

Gamze Estetiği

Gamze Estetiği, her geçen gün estetik ameliyatları arasında ilgi gören bir ameliyat türüdür. Kişisel çekiciliğin, bazı kültürlerde şansın göstergesi olan gamzelere sahip olmak aslında çok kolaydır. Son günlerin yeni modası kadınlarda yanak ve Venüs gamzesi iken erkeklerde çene gamzesine dikkat çekmektedir.

Yanaklarda Gamze Estetiği Nasıl Yapılır ?

Hastanın isteğine ve yüzünün uygunluğuna göre kalıcı gamzeler ya da gülünce ortaya çıkan sevimli gamzeler yapılabilmektedir. Gamze oluşturma operasyonu, lokal anestezi altında ağız içinden gerçekleşen yaklaşık 30 dakika süren bir ameliyattır. Öncelikle gamzenin nereye yapılacağı doktorun muayenesi sonucunda belirlenir ve işaretle tespit edilir. Daha sonra lokal anestezi yapılarak gamze estetiği ameliyatı başlatılır.

Operasyon, yüzdeki mimik kasları yanağın işaretlenen bölgesinde gamze oluşturacak şekilde dikilerek yapılır.

Yanak Gamzesi Operasyonu Sonrası

Gerçekleştirilen gamze estetiği operasyonu sonrası hafif bir şişlik oluşur ve yaklaşık bir hafta sonra bu şişlikler kaybolur. Gamze estetiği sonrası pansuman yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Operasyon sonrası bakım ve temizlik açısından ilk 3 gün gargara yardımıyla ağız içinin temizlenmesi önerilir.

Gıda tüketimi için ise ilk 2 gün ameliyat yerini zarar vermeyece ve ağız yapısını zorlamayacak gıdalar önerilmektedir. Bunun için yumuşak ya da sıvı gıdalar tüketilmelidir. Yanak gamzesi operasyonu yaptıran bir kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir, ameliyat kişinin hayatını etkilememektedir.

 

Gamze estetiğinden vazgeçmek isteyen bir kişi eski formuna geri dönebilmektedir.