Hollywood Askısı

Hollywood Askısı

Ameliyatsız yüz germe operasyonlarından sonra, en çok tercih edilen uygulama Hollywood Askısıdır. Epline 6D COG Hollywood Askısının avantajlarından biri, herhangi bir şekilde cerrahi operasyonun yapılmamasıdır. Hasta, uygulama yapılan bölgeye göre uygulama yapıldıktan kısa bir süre sonra yan etkisi olmaksızın günlük hayatına devam edebilir.

Epline 6D COG cildin altında kolajen üreterek hacim oluşturur. Kaybedilen kolajeni cilde geri kazandırır ve elastin stimülasyonu sağlar.

360 derecelik hexa kılçıkları normal COG ve 3D COG iplerine göre daha iyi tutunma sağlamaktadır. Aynı zamanda cildin lifting etkisini de artırmaktadır.

Epline 6D COG ipinin diğer avantajlarından biri ise ipin üzerinde bulunan kılçıklar ipin dokuya tutunmasını sağlar. Bu sayede iyi bir germe ve kaldırma işlemi gerçekleşir.

İçi Polyester dışı silikon olan esnek ipler sayesinde yüzün pek çok bölgesine germe işlemini yapmak mümkündür. Ameliyatsız yüz germe operasyonlarından biri olan Hollywood askısının diğer adı Fransız askısı olarak da bilinmektedir.

Hollywood Askısı Uygulama Alanları Nelerdir ?

Hollywood Askısı ile germe işlemi vücudun ve yüzün çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir.

  • Elmacık kemiklerine,
  • Alın bölgesine,
  • Sternum olarak bilinen bölgeye,
  • Boyuna işlemler yapılabilmektedir.

Bu sayede operasyonsuz bir şekilde sarkma problemi yaşadığınız bölgeye germe işlemi uygulanabilmektedir.

Hollywood Askısı Öncesi ve Sonrası

Burun Askısı

Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Burnunun görüntüsünü tamamen değiştirmek istemeyen, sadece burun ucunun düşüklüğünden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri önerilir. Burun askı, burun kemik yapısında problemi olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve şekil bozukluğundan şikayetçi olan hastalarda ideal sonuçları sağlayan bir işlemdir.

Yüz Askısı

Ameliyatsız yüz germe yöntemi cildi gerer. İplerin içeriğindeki maddeler, ciltteki kollajen maddesinin, elastin proteinin ve hyaluronik asidin üretimini arttırarak cildin yaşlanmasını engeller. Bağ dokularını güçlendirir. Ameliyatsız yüz germe yanak, çene, boyun, gıdı gibi elastikiyetini kaybeden bölgeleri sıkılaştırır ve eski esnekliğine kavuşmasını sağlar.

Kaş Askısı

Kaş askı estetiğini ameliyatsız olarak gerçekleştiği için operasyon sonrası cildinizde iz kalmaz. Dikiş kontrolü, pansuman gibi sorunlarla uğraşmadan operasyon sonrası günlük hayatınıza kolayca dönebilirsiniz. Operasyon ortalama 30-45 dakika sürer ve işlem sonrasında klinikten ayrılabilirsiniz.

İyileşme süreci ise çok hızlıdır. İple kaş kaldırma operasyonunda daha kalıcı bir sonuç için çift ip tekniğinden yararlanır. Böylece iplerin kopma ihtimali ortadan kalkar, tekrar düşme sorunu yaşanmaz ve kaşlar istenen seviyede kaldırılabilir.