Medikal

Medikal cilt bakımı uygulaması nasıl yapılır?

Medikal cilt bakımı uygulamasının ilk adımı yapılacak detaylı bir cilt analizidir. Bu sayede cilt ihtiyaçlarınız belirlenir. Ardından cilt, kir, yağ, makyaj artıkları gibi dış etkenlerden temizlenerek, peeling işlemi için hazır hale getirilir. Soyma işlemi bitkisel dermokozmetik ürünler kullanılarak yapılır ve cilt ölü hücrelerinden arındırılır.

Bir sonraki işlem ise buhar terapidir, buhar kullanılarak cildin gözeneklerinin açılması ve yumuşaması sağlanır. Ciltteki tüm siyah nokta ve yağlanma temizlendikten sonra, cilde yüksek frekans verilerek cilt derinlemesine dezenfekte edilir.

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Medikal cilt bakımı uygulamasının ardından açılan gözenekler ancak birkaç saat sonra normal hallerine dönerler ve bu süre içinde kir, makyaj gibi unsurlar deri altına kolaylıkla geçebilirler. Medikal cilt bakımı uygulamasının ertesi günü fondöten, pudra, allık gibi kozmetik ürünler kullanılmamalıdır.

Medikal cilt bakımı uygulamasından sonra güneşe çıkabilir miyim?

Medikal cilt bakımı, cildinizi ölü hücrelerinden arındırarak, tazelemek amacıyla yapılır. İşlemin hemen ardından cilt dış etkilere karşı savunmasızdır ve güneş ışınlarına karşı mutlaka çok iyi korunmalıdır.

Medikal cilt bakımı uygulaması ne kadar sürede bir yaptırılabilir?

Medikal cilt bakımı uygulaması, sağlıklı bir cilt ve estetik bir görünümün devamlılığını sağlamak için 30 günde bir tekrar edilmelidir.

Medikal cilt bakımı uygulamasının düzenli yapılmasının uzun vadedeki faydaları nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulaması eğer düzenli olarak uygulanırsa, yarattığı estetik görüntü kadar, cilt sağlığınıza da önemli katkılarda bulunur. Cilt lekeleri ve çizgiler zaman içinde giderilir ve yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur. Cildiniz sıkılaşır ve dış etmenlere karşı daha güçlü bir hale gelir.