Nucleofill

Nucleofill Tedavisi

Cildimiz zaman ve çevresel faktörlerin etkisiyle yaşlanır. Daha mat, daha kuru görünür ve elastikiyeti azalabilir. Kırışıklık, sararma, solgunluk gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bunun temel nedeni ciltte azalan proteinlerdir. Ciltte eksilen proteinleri en iyi tamamlayan kaynaklardan biri ise insan DNA’sına benzerliğinden dolayı Somon balığının DNA’sıdır. Somon DNA’sı hacminin binlerce katı suyu tutarak derinin nem dengesini sağlar ve ciltte kaybolan veya azalan nemin yeniden kazanılmasında etkili olur.

Somon DNA aşısı cildin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlarken ayrıca yaşlanma etkilerine karşı güçlü bir savunma mekanizması görevi yapar. Cildi doğal olarak onaran ve yaşlanma etkilerini tersine çeviren bu yöntem, somon balıklarının sütünden elde edilen bir serumun deri altına enjekte edilmesiyle uygulanır.

Somon DNA aşısı, çok daha etkili sonuç vermesi için lazerler, radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanılabilir. Bu uygulamalar Somon DNA uygulamasının öncesinde yapılırsa kırışıklıkların tamir edilmesini hızlandırır. Ayrıca birlikte kullanıldığına dolguların sarkma ve kırışıklık etkinliğini artırır.

Nucleofill uygulaması nasıl yapılır?

Somon DNA aşısı uygulaması öncesinde, yüz temizlenir ve yüze anestezik krem sürülür. 20 dakika bekleme süresinin ardından Somon DNA aşısı orta deriye küçük miktarlarda enjekte edilir. Somon DNA aşısı herhangi bir alerjik etkiye sahip değildir. Bu nedenle de geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Diyabet hastaları, damar tıkanıklığı ve felç öyküsü olan kişilerde, kan pıhtılaşma bozukluğu olanlarda, kalp hastaları ve hamilelerde kullanımı önerilmez.

Nucleofill uygulaması ne kadar vakit alır?

Somon DNA aşısı uygulaması ortalama 10-20 dakika arası zaman almaktadır. Kimi hastalarda LED tedavisiyle birlikte uygulanması da mümkündür. En iyi sonuçlar Somon DNA aşısı hastaya 3-6 seans kadar uygulandığında alınmaktadır. Kaç seans yapılacağına hastanın ihtiyacına göre karar verilir. Elde edilen sonuçların kalıcı olması ve etkilerinin çok daha başarılı olarak zamana yayılması için tedavi genelde yılda 2 kür halinde uygulanır.

Nucleofill ciltte nasıl bir değişim yaratır?

Somon DNA’sı bir hücre yenileyicidir. Cildin kolajen ve elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur. Kırışıklıkları hafifletir ve elastikiyet kaybını azaltır.

Nucleofill hangi sıklıkta uygulanabilir?

Somon DNA aşısını uygulama sıklığı tamamen cildin ihtiyacına göre belirlenir. Genellikle 1-3 hafta aralıklarla, toplam 1-5 seans arasında uygulanmaktadır.

Somon DNA, somon balığından elde edilir ve cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılır. Polinükleotit olarak adlandırılan ve hücre yapımına destek olan bir maddedir.

Nucleofill uygulamasından sonra ne kadar sürede sosyal hayatıma dönebilirim?

Somon DNA aşısı uygulamasından sonra iş ve sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ciltte, makyajla kolaylıkla kapatılabilecek hafif kızarıklıklar ve küçük morluklar oluşabilir.